szczęście

Szczęście

Czym jest szczęście

Nie zastanawiamy się nad tym tematem codziennie, nie poruszamy go zazwyczaj w rozmowach. Dopiero skrajne sytuacje prowadzą nas do stwierdzenia faktu,  że jest nam tak dobrze, tak  wspaniale, że jesteśmy szczęśliwi. Działa to również w drugą stronę- gdy spotyka nas poważny problem i czujemy, że grunt zapada się pod jego ciężarem. Jak odnaleźć szczęście każdego dnia?

Najważniejsze jest to, co siedzi nam w głowie, to gdzie błądzą nasze myśli i jak nauczyliśmy się reagować na różne przeciwności losu. Rozwiązując problemy, potraktujmy je jak życiową lekcję i wyciągnijmy z niej najwięcej jak tylko się da. Trzeba wierzyć we własne siły i mieć odwagę, by stawiać czoła problemom. Wtedy nie tylko będziemy szczęśliwsi, podniesie się również nasza samoocena, a to przecież tak istotne w dzisiejszym świecie pełnym kompleksów.

Zadbaj o siebie. Tak dbaj! Jesteś taki, jaki się czujesz! Doceniaj się każdego dnia, rozwijaj zainteresowania i szukaj nowych pasji. Rób wszystko, by czuć się wyjątkowo i ważnie. Istotne jednak, by robić to dla siebie, a nie by imponować innym. Postaraj się wstawać każdego dnia z myślą, że jesteś jedyny w swoim rodzaju, jesteś wyjątkowy.

Jeśli stoisz w martwym punkcie i wydaje Ci się, że nic nie można naprawić, musisz uświadomić sobie, że zawsze można opracować plan B, a nawet C, D, E… Zawsze można coś zmienić. W naszym społeczeństwie panuje jeszcze strach przed większymi zmianami, przed nową pracą, nowym związkiem itd. Pokonując strach możesz jednak  poprawić jakość swojego życia. Wystarczy wyznaczyć sobie cel i małymi krokami do niego dążyć, czerpać przyjemność z każdego małego sukcesu. To pomoże nam iść do przodu z pełną satysfakcją. Należy tylko zacząć tu i teraz, nie odkładać działań na jutro. Jutro przecież mamy kolejne zadania, by być szczęśliwym! 🙂

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *