rozwój duchowy

Świadomy rozwój duchowy

Nikt nie kieruje naszym życiem. Nasi bliscy,otoczenie,mogą próbować wpływać na nasze decyzje, ale to my jesteśmy kowalami własnego losu. Wybieramy kierunki, którymi podążamy, sami dokonujemy ocen sytuacji, sami określamy nasze reakcje na wszelkie przeciwności. Jak świadomie i mądrze kierować swoim życiem? Rozwijać się tak, by niczego nie żałować?

Ważne, by osiągnąć wewnętrzną harmonię i spokój. Nie kierować się trendami ani nowym samochodem, który ma sąsiad. Nie ulegać modzie, która do nas tak na prawdę nie przemawia. Bądź sobą. To klucz do prawdziwego szczęścia. Jeśli już nam się to uda, nauczmy się asertywności. Nie podejmujmy pochopnie decyzji i stawiajmy na ciągły rozwój.

Świadomy rozwój duchowy jest  niezwykle istotny, by podnosić jakość naszego życia w każdej jego dziedzinie. Wybierajmy taki sposób spędzania wolnego czasu, który nie tylko nas zrelaksuje, ale też w jakiś sposób rozwinie. Starajmy się znaleźć taką pracę,która nie tylko zapewni nam wysoką wypłatę, ale też da szczęście i sprawi, że będziemy z siebie dumni. Konflikty rozwiązujmy mądrze, by nie żałować, że powiedziało się zbyt wiele.

Oczywiście same chęci realizacji marzeń i poprawy jakości życia nie wystarczą. Potrzebna jest ciągła praca nad sobą, nad zaplanowanymi celami. Taką pracę potraktujmy jak wchodzenie na drabinę: im więcej stawiamy kroków, tym bliżej będziemy naszego celu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *