sens życia

Sens życia i radość

Sens życia

„Nie ma ta­kiej ab­surdal­nej rzeczy, której by człowiek nie zro­bił, próbując na­dać życiu ja­kiś sens.”- to cytat pewnego pisarza, który doskonale wiedział, co mówi. Każdy z  nas pragnie czuć się spełniony, wiedzieć, że to co robi jest istotne. Może nie dla świata, ale dla bliskich, dla siebie. Nie wszystko w życiu jest zależne od nas i nie zawsze los toczy się po naszej myśli. Warto jednak mieć w zanadrzu swoją małą perełkę, która będzie nas napędzać i dodawać pozytywnej energii, nadawać tempa i malować uśmiech na naszych twarzach.

W naszym świecie ludzie biorą udział w wyścigu po rzeczy, które złudnie mogą dawać szczęście. Niektóre dotyczą biznesu, związków, rozrywki. Często jednak słyszymy, że ludzi osiągają bogactwo, mają szczęśliwy związek, a mimo to wciąż odczuwają pustkę. Czego tutaj brakuje? Często właśnie małych rzeczy. Często nie potrafimy ich docenić, a nawet zauważyć. A to one nadają radość codziennie. Sprawiają, że możemy osiągać więcej i więcej- i czerpać z tego szczęście.

Sens życia nadajemy życiu sami. To co sobie ustalimy, co wytyczymy jako priorytet. Zanim jednak osiągniemy nasz cel mogą minąć lata. Aby się w tych poszczególnych etapach nie zatracić, trzeba doceniać każdy podpunkt na naszej liście do realizacji. Pamiętać, że spełniając marzenia mogą pojawić się przeszkody i walczyć z nimi w miarę swoich możliwości. Dążyć do nich mimo wszystko i cieszyć się z każdego małego sukcesu. Wtedy ta często długa droga do szczęścia będzie przyjemniejsza i da nam więcej satysfakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *