rozwój duchowy

Rozwój duchowy człowieka

Rozwój duchowy człowieka

Rozwój duchowy każdego z nas może obierać różne drogi. Ważne są tu predyspozycje człowieka, jego charakter, umiejętności, chęć rozwoju,  a także to jak wpływa na niego otoczenie. Jest mnóstwo składowych, które decydują o jakości naszego życia. Rozwój duchowy człowieka przebiega bardzo indywidualnie i nie sposób przewidzieć jego tempa.

Duchowość to dział, w którym człowiek zastanawia się nas swoim życiem, zadaje proste pytania, na które wbrew pozorom trudno znaleźć odpowiedzi. Ciekawość kierujemy na to kim jesteśmy, po co żyjemy, jakie cele obierać, aby żyło nam się lepiej. Poznanie podstaw duchowości pozwoli na zrozumienie sensu istnienia, na odpowiednie nastawienie się do świata i otaczających nas ludzi. Jest to niezbędne, by rozwijać się prawidłowo i stawiać kolejne kroki w drodze po życiowy sukces. Rozwój duchowy to pewnego rodzaju podnoszenie jakości swojego życia. Dla jednych będzie to wysokie stanowisko zawodowe, dla innych ciepły dom i bliskie więzi rodzinne, dla kolejnej grupy nowy gadżet. Szczęście pojmowane jest bardzo szeroko, a im człowiek szczęśliwszy, tym bardziej zadowolony ze swojej egzystencji. Można się wiec pokusić o stwierdzenie, iż rozwój duchowy- jeśli będziemy się starać go poszerzać, da nam wiele radości, dzięki niemu będziemy czuć się spełnieni.

Rozwój duchowy to droga do samorealizacji, poznawanie własnych słabości i próba ich eliminowania. Pokonywanie barier, które często niepotrzebnie sami stawiamy przed sobą. Osiąganie celów małymi krokami i cieszenie się z każdego najmniejszego etapu tej drogi. To pewnego rodzaju świadomość własnej egzystencji i czerpanie radości z każdej małej rzeczy.rozwój duchowy człowieka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *