rozwój człowieka

Coś, o co warto zadbać w życiu

Rozwój człowieka

Jest coś, o co warto zadbać, jeśli faktycznie człowiek zamierza wieść spełnione życie, pragnie być ciągle podekscytowany, chce mieć stale świeży umysł oraz odnosić sukcesy i osiągać cele. Prawda jest taka, że niewiele osób tak naprawdę to robi. Co to takiego jest? To samorozwój, który jest bardzo istotnym elementem pozwalającym stale poszerzać wiedzę, zdobywać doświadczenie i oczywiście się rozwijać. Samorozwój jest cennym skarbem i warto mieć świadomość tego, iż jeśli człowiek przestaje dbać o niego to i stoi on w miejscu w swoim życiu, nic nie udoskonala i popada w apatię. Zadbaj o własny samorozwój. W sposobie myślenia ludzi panuje najczęściej pogląd, że wszystko, co się osiąga w życiu, jest wynikiem jakichś zewnętrznych czynników np. szczęścia, zbiegu okoliczności czy losu. Jest to nieprawda. Wszystkie zewnętrzne czynniki mają swój początek gdzie indziej, we wnętrzu człowieka.

Największym skarbem nie są bogactwa, pieniądze, osiągnięcia czy wynalazki. One są tylko efektem zewnętrznym. Czego? Tego, że ludzie, którzy to osiągali, nie przestawali się rozwijać. Zawsze szukali sposobów i wiedzy, które pozwalały stale im się rozwijać, zamiast stać w miejscu. Stoi za tym ciągle pracujący i świeży umysł. Zdrowym pożywieniem dla takiego umysłu jest oczywiście stałe go rozwijanie, ponieważ to utrzymuje go w stanie ciągłej czujności. Mając tak sprawny umysł, człowiek jest w stanie dokonać wielu rzeczy i osiągnięć oraz oczywiście odnieść sukces tam, gdzie pragnie. Umysł, który przestaje się rozwijać, po prostu umiera – i to niezależnie od tego, kto ile ma lat. Wiek nie ma nic do rzeczy. Bardziej liczy się to czy ciągle dbamy o samorozwój.

Przyjrzyj się ludziom. Jakże często zauważysz brak u nich jakichkolwiek chęci po sięgnięcie po jakiś inspirujący materiał audio, video lub książkę nie mówiąc nic o wybraniu się na jakiś event, szkolenie bądź spotkanie. W dzisiejszych czasach dostęp do informacji różnego rodzaju – nieważne czy mają one dotyczyć biznesu, związków, komunikacji międzyludzkiej, psychologii sukcesu bądź szeroko pojętej dziedziny rozwoju osobistego – jest bardzo ułatwiony. Ta wiedza tylko czeka, żeby ją wykorzystać. Ten, kto po nią sięgnie, wzbogaca się, ten, który nie, cóż, najczęściej zostaje w tym samym miejscu, w którym jest. Zobacz, jakimi najczęściej informacjami oraz wiedzą faszerują się ludzie. Telenowele, plotki, tanie sensacje z dziwnych i bliżej nieokreślonych źródeł, wiedza kompletnie bezużyteczna i niepotrzebna z cyklu: „sąsiadka wyniosła śmieci dzisiaj rano i zostawiła worek pod drzwiami zsypu”. Bardzo to „interesujące”, prawda? Teraz można bardzo łatwo odpowiedzieć sobie na pytanie: dlaczego Ci ludzie mają takie życie, a nie inne?

Dlaczego sukces w jakiejkolwiek dziedzinie nie gości w ich życiu? Dzieje się tak dlatego, że żyją oni w chaosie informacyjnym. A takie coś tworzy również bezład i chaos w ich życiu. Samorozwój drogą do sukcesu. Każdy, ale to każdy człowiek, który coś wielkiego osiągnął, nie pozwalał sobie na to, żeby ładować go bzdurami i tanimi sensacjami tylko zawsze rozglądał się za możliwościami, które pozwolą mu przejść poziom wyżej i odnieść sukces. A tymi możliwościami oczywiście są: fachowa wiedza, używanie jej i samorozwój. Każdy chce coś osiągnąć, tylko nie każdy ma jakąś szczególną ochotę poświęcić swój czas na przyswajanie użytecznych informacji i zdobywanie wiedzy. Należy w to włożyć również trochę wysiłku. Zamiast tego ludzie trwonią swój czas, spędzając go na robieniu czegoś, co kompletnie ich nie rozwija ani nie ma wpływu na poprawę jakości ich

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *