karty tarota

Co pociąga ludzi w parapsychologii?

Zjawiska paranormalne to temat, który interesuje naprawdę wielu ludzi. Sądzą oni, że natura człowieka jest znacznie bardziej skomplikowana i trudna do zrozumienia, niż się wydaje. Poza tym co dostępne zmysłom, istnieje ich zdaniem cały świat zjawisk niewyjaśnionych, niezbadanych, wymykających się całej wiedzy i rozumieniu. Skąd w ludziach takie zainteresowania i zafascynowanie tym światem?

Dlaczego fascynuje nas parapsychologia?

Od wielu lat jednym z topowych tematów na dobry, trzymający w napięciu serial, są zjawiska paranormalne. Wszystko zaczęło się jeszcze w latach 90-tych, kiedy to sprawy z Archiwum X poruszały wyobraźnię setek tysięcy widzów. Ludzie pokochali ten serial, bo dzięki niemu mogli w bezpieczny sposób dowiedzieć się o tym, co potajemnie fascynuje nie tylko dzieci i nastolatki. Kosmiczne porwania, wędrówki duszy, umiejętność czytania w myślach czy przepowiadania przyszłości. Ta tematyka nadal jest tak lubiana, a wszystko z pogranicza świata realnego i tego drugiego, tajemniczego, fascynuje odbiorców jeszcze bardziej. Współczesne możliwości realizowania filmów pozwalają pokazać to wszystko jeszcze bardziej sugestywnie. To przemawia do odbiorców. Parapsychologia i ezoteryka to dziedziny, które interesują szczególnie młodzież oraz osoby starsze. Co pierwsi stykają się z tym tematem właśnie poprzez dobrze zrealizowane seriale i filmy. A że natura młodych ludzi jest zawsze ciekawska, zgłębiają temat, często praktykując w gronie znajomych jakieś ezoteryczne obrzędy. Traktują to jako rodzaj zabawy. W końcu każda kolonia czy inny wyjazd tego typu to potajemne wywoływanie duchów w jednym z pokoi. Te zabawy rzecz jasna kończą się z różnym skutkiem, szczególnie dla osób o słabszych nerwach.

Druga grupa, czyli osoby starsze, spotykają się z tą tematyką poprzez czasopisma czy książki, jak również telewizję. Współcześnie istnieją nawet kanały w całości poświęcone wróżbom, przepowiadaniu przyszłości, układaniu tarota. Na okrągło można skorzystać z możliwości dowiedzenia się, co czeka na nas w przyszłości. Ludzie spragnieni informacji dla nich ważnych, najczęściej dotyczących zdrowia czy aspektów finansowych, potrafią wydać spore kwoty na telefon do studia, by na żywo móc posłuchać przepowiedni. Wiele osób układa tarota, studiując jednocześnie symbolikę kart, aby móc sobie wróżyć. Ładnie wydane karty można bez najmniejszych problemów kupić w sklepach poświęconych w całości ezoteryce i magii. Wydaje się zatem, że ta tematyka na dobre znalazła swoje miejsce w kulturze i nic nie zagraża jej mocnej pozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *